W ramach projektu Atrakcja malarska, warszawska galeria Witryna prezentowała grupę młodych artystów działających w warszawskiej Pracowni Nuku: Olę Bujnowską, Wiktora Dyndo, Janka Dziaczkowskiego, Dorotę Kozieradzką, Bartka Kraciuka i Michała Szuszkiewicza.
Każdy z nich po kolei wchodził do przestrzeni Witryny z farbami i w ciągu 5 dni malował. W dzień Witryna przemieniała się w pracownię, której częściowo otwarta forma umożliwiała widzowi zapoznanie się z tajnikami malarstwa. Co noc odsłaniane były kolejne etapy malowania.
Projekt Atrakcja malarska był pewnego rodzaju eksperymentem, próbą publicznego namalowania wspólnego obrazu. Nikt nie wiedział jak skończy się cała akcja. Pięciu zaprzyjaźnionych malarzy mierzyło się ze sobą i z materią utopijnego przedsięwzięcia. Projekt stwarzał widzowi możliwość prześledzenia wszystkich etapów malowania obrazu.

Pracownia Nuku została stworzona w 2004 roku przez Janka Dziaczkowskiego i Olę Bujnowską. Początkowo związana z pracownią przy ulicy Ząbkowskiej, która była miejscem pracy i prezentacji dorobku zaprzyjaźnionych artystów. Z czasem i w związku z kilkukrotna zmianą lokalu, zaczęła funkcjonować bardziej jako idea zrzeszająca kilka osób przy różnych projektach. W 2009 Pracownia Nuku zaistniała na łamach kwartalnika Artluk, inicjując autorską rubrykę p.t. Piękne sny o wspólnej sprawie.

http://kozieradzka.pl/files/gimgs/10_witry.jpg
Atrakcja malarska w Witrynie, Nuku